دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

توصیه هایی به والدین کودکان مراجعه کننده به مطب دندانپزشکی

توصیه هایی به والدین کودکان مراجعه کننده به مطب دندانپزشکی :

  1.  از کاربرد عبارات استرس زایی مانند کشیدن یا خارج کردن دندان،عصب کشی و… در حضور کودکان خودداری نمایید. بیان این عبارات
    به خودی خود در کودکان ایجاد تشویش و استرس می کند.
  2. برای جلب توجه و همکاری کودک جهت مراجعه به مطب دندانپزشکی، از دادن هرگونه وعده و جایزه پرهیز کنید. این وعده ها نه تنها باعث بهبود همکاری کودک نمی شود بلکه از محیط مطب دندانپزشکی، هیولایی در ذهن او می سازد.
  3. اگر کودک شما سابقه بستری شدن در بیمارستان و یا تجربیات ناخوشایند از درمان های دندانپزشکی قبلی را دارد حتما در جلسه معاینه اولیه، آن را با دندان پزشک در میان بگذارید و از او برای جلب همکاری بهتر کودک و یا درمان تحت شرایط آرام بخشی و یا بیهوشی، مشاوره و کمک بگیرید.
  4.  حضور همزمان پدر، مادر، برادر، خواهر و… در محیط مطب باعث ایجاد استرس در کودک و عدم تمرکز کادر دندانپزشکی جهت ارائه درمان مطلوب می شود. بهتر است کودک همراه با یکی از والدین خود در جلسه درمان دندانپزشکی حاضر شود.
  5. جهت جلوگیری از ایجاد پیش زمینه ذهنی اشتباه و استرس زا در کودک نسبت به درمان های دندانپزشکی ، او را از شنیدن خاطرات ناخوشایند خود و دیگران به ویژه کودکان همسن و سال برحذر دارید.
  6. از سرزنش کردن کودک خود به دلیل داشتن دندان های پوسیده نیازمند درمان در محیط مطب دندانپزشکی خودداری نمایید. این کار سبب ایجاد ترس وعدم همکاری او می شود.
  7. کودک را از تزریق بی حسی دندانپزشکی و آمپول نترسانید و در مورد مسائل پیرامون آن، دندانپزشک کودک خود را نصیحت و راهنمایی نکنید!
  8. با توجه به تزریق بی حسی و فاصله زمانی لازم بین پایان درمان دندانپزشکی و امکان انجام تغذیه، حتماً قبل از مراجعه به مطب، کودک وعده معمول غذایی را مصرف نماید و استراحت کافی نیز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *